Pielgrzymka

PIELGRZYMKA

BESKIDY

od 11. 09. 2023 r. do 15. 09. 2023 r.

Dzień 1 – po Mszy św. o godzinie 05.00 wyjazd do Cieszyna – przejście na rynek,

do studni trzech braci, Wzgórze Zamkowe – rotunda, wieża Piastowska. Po czasie wolnym przejazd do Wisły, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – po śniadaniu i Mszy św. na Kubalonce wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem:   Istebna – zwiedzanie chaty Kawuloka skansen z prelekcją Koniakowa – bacówka i opowieść o halach i bacowaniu, wełnie i oscypkach.  Koci Zamek – góra z pięknym widokiem. Wisła –  zapora na białej i czarnej Wisełce, początek rzeki Wisły. Malinka skocznia im. A. Małysza spacer po mieście, czas wolny na rynku.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem; Pszczyna – zwiedzanie Pałacu oraz ogrodów, czas wolny.  Msza św. Goczałkowice – pierwsza zapora wodna na Wiśle, spacer. Ogrody Kapiasa, zwiedzanie oraz możliwość zakupu ciekawych roślin.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem: Góra Żar – wjazd kolejką naziemną, przepiękne widoki na całe jezioro Żywieckie, Porąbkę i okolice Śląska. Rychwałd – sanktuarium MB. Rychwałdzkiej, Msza św., zwiedzanie. Żywiec – zwiedzanie rynku pięknego parku, z zewnątrz zamek Komorowskich oraz Habsburgów. Browar zwiedzanie i degustacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Chlebowej Chaty gdzie własnoręcznie będziemy formować wypiekać i degustować podpłomyki z masłem, miodem, smalcem z ziołami po degustacji i Mszy św. w kościółku św. Mikołaja w miejscowości Pierściec. Powrót do Poznania, po drodze obiad.

Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych

Cena 1250 zł.

W cenie: przejazd autokarem, klimatyzacja, barek, video,

zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką

wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej

przewodnicy miejscowi

wstępy do zwiedzanych obiektów

ubezpieczenie

————————————————————————————————————————-

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Pana Jezusa

Termin:

08 – 15. 03. 2023r.

I DZIEŃ – POZNAŃ – TEL AVIV – CEZAREA – KARMEL

Przelot na trasie Poznań – Tel Aviv. Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

II DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

III DZIEŃ – NAZARET – KANA – GÓRA TABOR

Nazaret – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

IV DZIEŃ – BETLEJEM – EIN KAREM

Betlejem – nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – JERYCHO – MORZE MARTWE

Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, Bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, Bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, Bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – POZNAŃ

Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Poznań.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1900 PLN + 670 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób płatnych

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Poznań – Tel Aviv – Poznań

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 280 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– 1 lunch nad Jeziorem Galilejskim

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę pilota/przewodnika