Żywy Różaniec

…” Ona – radosna, bolejąca i chwalebna, zawsze u boku Syna –

jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw” …

Jan Paweł II

Róża różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie odmawia jedną dziesiątkę Różańca Świętego (w dowolnym czasie) według przydzielonej tajemnicy. Tym sposobem, w ramach jednej Róży, codziennie odmawiany jest cały różaniec (tajemnice radosne, bolesne, chwalebne i światła).

Rozważając tajemnice różańcowe, patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oczyma Maryi. Przeżywamy je tak, jak Ona przeżywała je w swym matczynym sercu.

Odmawiając różaniec, rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje. Prosimy by pomagała nam podejmować Boże plany i wypraszała nam u Syna łaskę potrzebną do ich wypełnienia.

W każdą drugą środę miesiąca sprawowana jest w naszej parafii Eucharystia w intencji członków Żywego Różańca, ich rodzin oraz osób modlących się na różańcu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele

• w każdą środę o godzinie 17.30
  • w pierwszą sobotę miesiąca na różaniec fatimski o 8.30 (po Mszy świętej)
  • w pozostałe soboty o 17.00