SPOTKANIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ OŁTARZA

Drogi Młody Przyjacielu!

W zeszłym roku szkolnym i kalendarzowym przystąpiłeś do Pierwszej Komunii Świętej. Było to wydarzenie niezwykłe, ponieważ pierwszy raz w życiu mogłeś powitać żywego Pana Jezusa ukrytego w małej, białej hostii w swoim sercu. Cieszymy się z tego, że możesz już w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej.

Gdy jesteś na Mszy Świętej możesz obserwować jak młodzi i trochę starsi chłopcy – nie tylko przystępują do Komunii Świętej, ale także w barwnych strojach ministranckich pomagają księdzu przy ołtarzu odprawiać Eucharystię. To wielki zaszczyt dla każdego człowieka – dla księdza, dla ministrantów, że mogą być tak blisko Pana Jezusa – bliżej niż inni ludzie!

Chcielibyśmy Cię zaprosić, byś i Ty zechciał być bliżej ołtarza podczas Mszy Świętej. Pan Jezus także Ciebie potrzebuje, by spotkanie z Nim mogło być jeszcze piękniejsze dzięki Twojej pomocy.

Z całego serca zapraszamy Cię do grona ministrantów naszej parafii. Przemyśl tę propozycję – także Ciebie potrzebuje Pan Jezus, żebyś coraz bardziej go kochał i służył Mu przy ołtarzu!

Pan Jezus Ciebie woła – odpowiesz?

Ks. prob. Jan Lesiński

PS
Drodzy Rodzice! Wesprzyjcie dobre pragnienia Waszego syna. Służba ministrancka kształtuje charakter, wzmacnia wiarę, pomnaża łaski i dary Boże nie tylko dla Waszego syna, ale także dla całej rodziny!

Spotkanie organizacyjne dla chłopców, którzy zechcieliby zostać ministrantami w naszej parafii – proszę o kontakt z proboszczem. Serdecznie Zapraszamy i prosimy Was o wsparcie tej inicjatywy!