Budowa kościoła

29 maja 2007 roku

Poświęcenie dzwonu przez Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego.

• IMIĘ DZWONU: św. Benedykt
  • WAGA DZWONU: 700 kg
  • LUDWISARNIA: „ODLEWNIA DZWONÓW” Janusz Felczyński S.C. 37-700 Przemyśl ul. Krasińskiego 49
  • KONSTRUKCJA, NAPĘD, STEROWANIE: „FIRMA PRAIS” Elżbieta Prais, Andrzej Prais Poznań ul. Radziwoja 41
  • CAŁKOWITY KOSZT: 61.200,00 zł
  • NAPISY NA DZWONIE: strona 1 – napis „ŚW. BENEDYKT” i wizerunek
  • strona 2 – napis: „POWOŁANO MNIE DO ŻYCIA
    ZA PAPIEŻA BENEDYKTA XVI
    ARCYBISKUPA METROPOLITY STANISŁAWA GĄDECKIEGO
    I KS. PROBOSZCZA JANA LESIŃSKIEGO
    FUNDATOREM JEST PARAFIA
    PW. NARODZENIA PAŃSKIEGO
    POZNAŃ A. D. 2007″

kwiecień 2006 roku

II etap budowy ogrzewania kościoła. Prace obejmują część główną kościoła i przedsionek. Rozłożono i zabetonowano przewody grzewcze.

rok 2001

Położenie instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej. Wykończenie ściany prezbiterium.

listopad 2000

Stan budowy kościoła w 2000 roku.

grudzień 1998

Wmurowanie kamienia węgielnego naszego kościoła przez ks. abp Juliusza Paetza.

grudzień 1997

Projekt ściany prezbiterium.

listopad 1996

Kolejne etapy budowy kościoła.

sierpień 1995

Rozpoczęcie budowy kościoła parafialnego.

lipiec 1993

Zakończenie budowy domu parafialnego i oddanie w całościowe użytkowanie.

25.XII.1991

Pierwsza Msza święta w nowej kaplicy domu parafialnego.

25.IV.1991

Pierwszy w parafii sakrament bierzmowania udzielany przez bp Zdzisława Fortuniaka grupie 188 osób.

25.XII.1990

ks. bp Stanisław Napierała celebruje pierwszą sumę odpustową – pasterkę Bożego Narodzenia.

01.11.1990

ks. abp Jerzy Stroba eryguje parafię pw. Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego w Poznaniu. Pierwszym proboszczem zostaje ks. Jan Lesiński. Funkcję kościoła parafialnego pełni tymczasowa kaplica.

sierpień 1990

Liturgia Mszy święta jest sprawowana każdego dnia.

lipiec 1990

Rozpoczęcie budowy domu katechetycznego, w którym będzie tymczasowa kaplica, zaplecze biura parafialnego, salka katechetyczna i mieszkanie dla księży.

12.IV.1990

I Komunia święta – 1990 r.Pierwsza w nowej parafii I Komunia św. Przystąpiło do niej 6-cioro dzieci: Bogusz Błaszkiewicz, Krzysztof Błaszkiewicz, Dominika Błoch, Bartosz Lewandowski, Marek Sadowski, Jędrzej Schmeidel.

10.XII.1989

Poświęcenie placu budowy ks. bp Zdzisław Fortuniak poświęca plac pod budowę kościoła i zaplecza.

październik 1989

Początek budowy – Betlejemka rozpoczyna się budowa prowizorycznego baraku – kaplicy nazywanej potocznie „Betlejemka”.

20.IX.1989 (dekret)

I tak rozpoczęła się przygoda ks. Jana z parafią na os. St. Batorego; przygoda, która trwa do dzisiaj.

17.IX.1989

Pierwsza Msza Święta przy ołtarzu polowym.