Boże Narodzenie

Boże Narodzenie – AD 2020

Szanowni Parafianie!

Drodzy Goście!

Boże Narodzenie uświadamia nam, że Chrystus przychodzi do każdego z nas z osobna. On przyszedł, aby zbawić nie tyle ludzkość, co zbawić człowieka o konkretnym imieniu, konkretnej historii i doświadczeniu życiowym. Jest to ogromne wydarzenie – Bóg rzeczywiście stał się człowiekiem. Nie przebrał się za człowieka, nie odegrał tylko krótkotrwałej roli w naszej historii, lecz rzeczywiście był człowiekiem – by na koniec swymi rozpostartymi na krzyżu ramionami uczynić siebie otwartą przestrzenią, w którą możemy wkroczyć.

Choć patrzymy teraz na nowo narodzone Dziecię w stajence betlejemskiej, to mamy świadomość, że Jezus Chrystus przyszedł, aby oddać za nas swoje życie. Niech ten czas pozwoli nam nabrać sił do dalszego życia.

Szczęść Boże.

1. Święto Bożego Narodzenia dla naszej wspólnoty parafialnej jest także świętem patronalnym. Ze względu na pandemię koronawirusa bez udziału proszonego sumisty i księży dekanatu.

• w sobotę św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • w niedzielę święto Świętej Rodziny

1. Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. będą mogli przystąpić do Komunii św. w te trzy dni świąteczne o g. 14.00 lub o g. 15.00

1. Transmisja Mszy św. o godz. 11.00 na stronie parafialnej facebooku „Narodzenie Pańskie”